Atopik dermatit cildin büyük yüzdesini etkileyen yaygın ve inatçı olan bir cilt hastalığıdır. Kaşıntı, kızarıklık, çatlama, sarkma ve kabuklanma sorunları ile karşı karşıya kalan bir cilttir. Ayrıca kuru cilt hemen hemen tüm atopik hastaların sık görülen şikayetidir. Atopik sorunu her yaşta ortaya çıkmasına rağmen genellikle bebeklerde ve çocuklar da görülmektedir. Bu sorun bazen yetişkinliğe kadar devam edebilir. Atopiğe neden olan risk faktörleri ise egzama, saman nezlesi, astım ve kişisel neden olabilir.

Atopik Detmatit Belirtileri

Atopik sorunu kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu sorunlar şunlardır;

  • Ciltte kuruluk
  • Geceleri şiddetli kaşıntı
  • Kahverengimsi gri lekeler ve kızarıklıklar ayak, el, ayak bilekleri, bileklik, göz kapakları, boyun, dirsek, diz, üst göğüs ve bebeklerin yüz ve kafa derisinde görülmektedir.
  • Çatlak ve pul pul dökülme
  • Hassaslaşan cilt
  • Çatladığında kabuğun sızmasına neden olan küçük kabarıklıklar

Topicrem Atopik Ciltler İçin Onarıcı Emülsiyon Balsam

Üre içermeyen cilt onarıcı ve nemlendirici balsamdır. Bebek, çocuk ve yetişkinler için ideal bir üründür. Aşırı kuru ve atopik ciltlerin yüz ve vücut bakımı için formüle edilmiştir. Ultra besleyici ve nemlendirici özelliği ile atopiği ve kuruluğu hafifletmek için kullanılabilir. Dış etkenlerin neden olduğu hasarı önlemek ve korumak için uygulanabilir. Paraben ve renklendirici içermediği için rahatlıkla hassas cilde uygulanır. Tüm aile bireylerin kullanımına uygun bu ürünle cildinizin ihtiyacı olan nemi ve korumayı sağlayabilirsiniz. Atopik ve aşırı kuru ciltte çatlamalar ve yaralar görülebilir. Bu sorunlarda yanmalara ve acılara sebep olur. Topicrem AD Emollient Balm Baume özellikle bebeklerde ve çocuklar oluşması büyük sıkıntılara yol açabilir. Bu sorunları önlemek ve gidermek istiyorsanız bu ürünü kullanabilirsiniz. Yağsız ve yapışkan olmayan yapısı ile kullanımı kolaydır. Kaşıntıyı yatıştırmak için Omega 3 ve 6 içeriğine sahip zengin çam yağı içerir. Cildin rahatlaması ve yatışması için kullanılabilir. Yüksek toleransa sahiptir ve kokusuzdur. Yüz ve vücuda uygulayarak cildinizi her yerine kullanabilirsiniz.

Egzema Ve Atopik Dermatit Arasındaki Fark Nedir?

Atopik dermatit daha fazla şiddetli bir egzama türüdür. Atopik sorunu yaşayan kişiler yaşamlarının geri kalanında farklı hassasiyet yaşayabilirsiniz. Tahriş olan kuru cilt, el dermatiti gibi mesleki deri hastalıkları, göz kapağı dermatiti ve katarakt göz problemleri, herpes ve staph gibi enfeksiyonlardır. Kızarıklığa ve kaşıntıya sebep olan egzama tipleri vardır. Fakat bazıları ciltte soyulmalara ve dökülmelere neden olur. Çocuğunuzun sahip olabileceği egzama türlerinin hangilerine sahip olduğu anlamak için sağlık uzmanlarına başvurmanız gerekir.

Atopik Dermatitin Alevlenme veya Kötüleşmesini Sağlayan Nedenler

Atopik sorunun şiddetlendiren ve tetikleyen faktörler şunladır; Cildin kaşınmasına ve tahriş olmasına neden olan çamaşır deterjanı, şampuan, duş jeli, el ve bulaşık sabunu gibi kimyasal içeriklere sahip ürünler şiddetin artmasına neden olur. Stres ise atopiğin patlamasına ve kötüleşmesine neden olur. Terleme, sıcak/soğuk ve kaşıntı semptomlara yol açarak soğuk kış aylarında terlemeye ve kuru cilde neden olabilir. Ortamınızda yaşayan virüsler ve bakteriler (mantar türleri, herpes ve staph) olabilir. Evcil hayvan kepekleri, küf ve mevsimsel polenler neden olabilir. Özellikle kadınlardaki belirli hormonları arttığında ya da azaldığında alevlenmelere oluşabilir.